Gniezno 2000

Zegrze 1995, Gniezno 2000, Kielce 2007

Gniezno 2000

Postprzez Marta Bereza » Pt lut 27, 2009 3:29 pm

To był niezapomniany zlot, inna sprawa że jedyny na jakim dotychczas mogłam być, ale nadrobie to...
byłam w bardzo pozytywnym szoku jak dojechaliśmy na lotnisko, czyli miejsce gdzie mieszkaliśmy z harcerzami z całej Polski i nie tylko. w naszym Gnieździe Mazowieckim też byli harcerze z innych krajów (pamiętacie Japonki, które tak sie ucieszyły na widok Chempika????? dostałyśmy od nich plakietki - mam ją do dziś)
w kazdym bądź razie, kiedy juz ku naszemu zadowoleniu rozstawiliśmy namioty i zakasaliśmy rekawy do kochanej pionierki niebo jakoś dziwnie sie zachmurzyło. rozglądamy się a wcale nie tak daleko widac że jest zupełnie czarne... nie trzeba było długo czekać na rozszalałą burzę, dzięki której harcerze bliżej się zapoznali gdyż chodzili na koniec lotniska i dalej szukając swoich namiotów zabranych przez ten "minimalny" wiaterek. a co my robiliśmy. pamiętam że położyliśmy wszystkie namioty - no oprócz jednego (zastępu Ewy Zagrodzinskiej, Martyny .. i ....). na te połozone ułozyliśmy żerdki i wszystko co się dało żeby nie odleciały i kilkoro z nas na nich siedziało (m.in. ja). a co robiła w tym czasie Monika zwana "Buchcią" - chodziła z kamerą i miała dobra zabawę. było trochę strachu, ale skończyło się na wielkim śmiechu, wspomnieniach i WIELKIM suszeniu WSZYSTKIEGO!!!!!!!!!!! :lol:
na tej jednej burzy się nie skończyło. chyba następnego dnia :?: była kolejna, ale do tej zdążyliśmy przygotowac sie wczesniej i zdołaliśmy utrzymać prawie wszystkie namioty w pozycji stojacej... uffff
no a co poza tym...
mieliśmy pełono ciekawych zajęć - biegaliśmy w kombinezonach strażackich - oczywiście z weżami, uczyliśmy się języka migowego na WYSPIE (to pamiętam były zajęcia zorganizowane przez hufiec Otwock).
podczas tego zlotu zdobywaliśmy tez znak słuzby kulturze (Piotr Kotowicz "Kotos", Monika Perło "Perełka", ja czyli Marta Bereza i nie pamiętam kto jeszcze)
a kto jeszcze był na zlocie?
na pewno Mateusz Filipczak - był chyba wtedy oboźnym; Jakub Banaszczyk "Banan" i ........ (niech ktoś pomoże bo nie pamietam) :?
podczas zlotu byliśmy też na mszy w Gnieźnie (na której Buchcia zemdlała jak tylko słuzba medyczna zapytała czy dobrze się czuje 8-) , a po mszy pojechaliśmy do rodziny Buchci, ale z tego pamiętam tylko oczko wodne, bo mam tam zdjęcie.
to narazie tyle, może póxniej mi się jeszcze coś przypomni :roll:


no przeciez jak mogłam zapomnieć....

na zlocie tańczyliśmy też POLONEZA, było tyle par, że pobiliśmy rekord Guinessa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano So lut 28, 2009 11:08 am przez Marta Bereza, łącznie edytowano 1 raz
Marta Bereza
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa
Kim jesteś?: wędrownik
Twoja drużyna: 136 Krąg Instruktorski "Wieczny Płomień Marteen"
Twoja funkcja: członek komendy szczepu
Stopień harcerski: Ćwik / Samarytanka
Stopień instruktorski: pwd.

Re: Gniezno 2000

Postprzez Marta Bereza » Pt lut 27, 2009 3:31 pm

no przeciez jak mogłam zapomnieć.... :!: :!: :!: :!:

na zlocie tańczyliśmy też POLONEZA, było tyle par, że pobiliśmy rekord Guinessa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marta Bereza
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa
Kim jesteś?: wędrownik
Twoja drużyna: 136 Krąg Instruktorski "Wieczny Płomień Marteen"
Twoja funkcja: członek komendy szczepu
Stopień harcerski: Ćwik / Samarytanka
Stopień instruktorski: pwd.

Re: Gniezno 2000

Postprzez Racol » Pt lut 27, 2009 10:19 pm

Drobna uwaga i to nie tylko do Ciebie, Marto, ale do wszystkich. Korzystajcie z funkcji edytuj !!! Zwłaszcza, jak pod waszymi postami nie ma żadnego innego posta. Pozwoli to na utrzymanie porządku i nie bombardowanie forum jedno zdaniowymi postami.
Dziekuje.
Zawsze bądź sobą, bo życie jest zbyt krótkie aby być kimś innym. =)

Link sponsorowany:www.zarzewie.pl
Racol
Administrator
 
Posty: 65
Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 11:26 pm
Kim jesteś?: instruktor
Twoja drużyna: 136 Krąg Instruktorski "Wieczny Płomień Marteen"
Twoja funkcja: członek komendy szczepu
Stopień harcerski: H.O.
Stopień instruktorski: pwd.


Powrót do Zloty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron